RİSKSOFT AYDINLATMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Değerli Kullanıcımız,

RisksoftİSG sistemine giriş yapmak üzeresiniz,

Kişisel Verileri Koruma Kanununun (KVKK) 10.uncu maddesi gereği ürünümüzün kullanımı ve veri işleme politikalarımız hakkında aydınlatma yükümlülüğümüz gereği sizleri bilgilendirmek isteriz.

Kullanmış olduğunuz internet tarayıcısı ile veri girişi sağlanan sunucu arasında veri şifreleme sistemi olan SSL güvenlik sertifikası bulunmaktadır.

Ürünümüzün Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Risksoft Sistemi Genel Kurallar

Risksoft Sisteminde Tutulan Verilere Erişim Yetkilerinin Alınması

Risksoft’ta aşağıda listelenen kullanıcı hesapları bulunmaktadır,

Bu hesapların her biri, tanımlandıkları yetki rollerine uygun verilere erişebilirler ve işleyebilirler. Hesap açılışının yapılabilmesi için veri sorumlularından izinlerin alınması ve sözleşmelerin yapılmış olması istenir. Risksoft, bu izinlere ilişkin onaylı dokümanları, hesap açılışı yapılmadan ve/veya hesap açılışı yapıldıktan sonraki sürede sizden talep edecektir. Onaylı izinlerin gelmemesi ve/veya eksik, hatalı beyanda bulunulması halinde sahip olduğunuz hesabın kullanımı kısıtlanabilir veya askıya alınabilir.

Bireysel Hesap Sahipleri; (Tekil Hesaplar)
Bağımsız olarak çalışan ve gerçek/tüzel kişilere hizmet sunan, sundukları hizmetlerin sonucunda elde ettikleri verileri Risksoft sistemine işleyen kullanıcılardır. Bu kullanıcılar, verilerini işledikleri gerçek/tüzel veri sorumlularından veri işleme yetkisi ve/veya rızalarını alırlar veya bu verilere işleyebileceklerine dair yasal izinlerini sunarlar.
Bireysel hesap sahipleri, konumları gereği aynı zamanda Veri Sorumlusu da olabilir.

OSGB ve Kurumsal Hesap Sahipleri (Ana Hesaplar)
Tüzel kişiliğe sahip olan ve Gerçek/tüzel kişilere hizmet sunan, sundukları hizmetlerin sonucunda elde ettikleri verileri Risksoft sistemine işleyen kullanıcılardır. Bu kullanıcılar, verilerini işledikleri gerçek/tüzel veri sorumlularından veri işleme yetkisi ve/veya rızalarını alırlar veya bu verilere işleyebileceklerine dair yasal izinlerini sunarlar.
OSGB ve Kurumsal hesap sahipleri, konumları gereği aynı zamanda Veri Sorumlusu da olabilir.

Alt Hesap Sahipleri
Ana hesaplar tarafından atanır. Ana hesabın yetkilendirildiği verilere erişebilir. Ana hesap sahibi veri sorumlularının izinlerine sahiptir.
Bir Risksoft hesabıyla Risksoft ürünlerinde ve bazı Risksoft iş ortaklarının ürünlerinde oturum açabilirsiniz. Risksoft hesabınızla ilişkili kişisel verileriniz kimlik bilgilerini, ad ve iletişim verilerini, ödeme verilerini, cihaz ve kullanım verilerini, kişilerinizi, etkinlikleriniz hakkında bilgileri ve yetkilendirildiğiniz kullanıcı seviyesinde yer alan uygulamalara erişebilirsiniz. Risksoft hesabınızda oturum açmak kişiselleştirme ve cihazlar arasında tutarlı deneyimler sunar, bulut veri depolamasını kullanmanıza olanak tanır, Risksoft hesabınızda kayıtlı ödeme araçlarını kullanarak ödeme yapmanıza imkân verir ve başka özellikler sağlar.

Kullanıcı Giriş Bilgileri ve Şifrelerinizin Kullanımı

Kişisel Verilerinizin İşlenmesi, Saklanması ve Haklarınız

Kişisel Verilerinizin Güvenliği

Veri Sorumlusu :
Destek Mühendislik Ltd. Şti.
İletişim: bilgi@risksoft.com.tr